Problemi čitalaca: Amazon, e-knjige i AI spam
Da bi se izborio sa e-spamom, Amazon ograničava broj e-knjiga koje jedan korisnik može da objavi na dnevnom nivou.
Sve je više AI knjiga koje su „napisane“ uz pomoć svakojakih AI alata. Polako se pretvaraju u spam, pa su u kompaniji Amazon odlučili da preduzmu nešto povodom toga i stanu na put onima koji imaju neobjašnjivu potrebu da internet opterećuju AI štivom koje nikome ne treba.
To znači da od sada svako može da objavi „samo“ tri knjige dnevno, a i to je previše. Ovaj potez bi trebalo da umanji pritisak na Amazon prodavnice e-knjiga, budući da su proteklih meseci među bestselere ušli naslovi koje je pisao ChatGPT. Ko ih kupuje? Ko to zna.
Ohrabreni „uspehom“ knjiga koje su pisali AI botovi, korisnici su poželeli da i sami doprinesu trendu, pa je sve počelo da pršti od novotarija. Od početka godine je više knjiga napisano od strane AI botova nego ljudskih pisaca, a prave ljubitelje književnosti taj podatak uopšte ne zabavlja. Možda će novo pravilo usporiti AI pomamu, dok se to ne dogodi sigurni smo s knjigama od papira.
Možda će vas zanimati:
Da bi se izborio sa e-spamom, Amazon ograničava broj e-knjiga koje jedan korisnik može da objavi na dnevnom nivou. Sve je više AI knjiga koje su „napisane“ uz pomoć svakojakih AI alata. Polako se pretvaraju…
Najnovije
- Ažuriranja za Android 15 su počela da stižu na telefone — samo ne na tvoj
- Gigabyte predstavlja inovativne Z890 matične ploče, vrhunska AI, beskonačne performanse
- Osnovi sajber bezbednosti: Najbolji antivirusni softver za korisnike PC-a
- Ozbiljan kiks Qualcomm-a, otkrivena bezbednosna pretnja na Android telefonima
- Threads će prikazivati koliko pratilaca imate u fediverse-u